Od Koldínské kapličky- chovatelská stanice maďarských ohařů

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Od Koldínské kapličky, která vznikla v roce 2016 po uchovnění naší fenky maďarského ohaře – Avery z Vršovické Bučiny. „U“ Avery již splnila podmínky chovnosti a byl jí udělen status chovná fena. Nacházíme se v podhůří Orlických hor nedaleko toku řeky Tiché Orlice v malé vesničce Koldín. V okolí Koldína je nádherná příroda, rybníky, i lesy vhodné pro trénink. Naše chovná stanice je v dobře zazvěřeném revíru MS „Zelený Důl Koldín“.

Zvažujete-li pořízení štěněte maďarského ohaře, navštivte záložku štěňata, kde se dozvíte informace o dalších vrzích, které v naší ChS plánujeme.

Zároveň bychom zde chtěli poděkovat několika lidem, kteří nás podpořili a pomohli nám k vynikajícím pracovním schopnostem našeho psa a vnukli naší celé rodině dar milovat ohaře a loveckou kynologii.

V první řadě to byl chovatel Jarek Matyáš a jeho chovatelská stanice Vršovická Bučina, od kterého máme naší Avery. Dále bychom chtěli poděkovat našemu kamarádovi Honzovi Kopřivovi a jeho chovné stanici NDO Z KOLDÍNSKÉHO LESA .

Největší díky patří Zuzaně Veselé a její Vives Bohemia spolu s loveckyvycvik.cz. Na jejích výcvikových táborech do nás vrývala nejdříve základy kynologie a později se její výcviky staly pevným základem příprav na zkoušky.

Naší cestou kynologickým světem se potkáváme s různými lidmy, od kterých je vždy se co nového naučit, a proto velké díky všem, od kterých jsme neodmyslitelně získali cenné zkušenostmi ve výchově a výcviku psů.