Zkoušky

„U“ Avery je pracovně velice šikovná a inteligentní fena . „U“ Avery již splnila podmínky chovnosti a byl jí udělen status chovná fena. Práci miluje nadevše. Nejradši by nedělala nic jiného. U aportování je neuvěřitelně natěšená, naprosto ho miluje. Přinést lišku, kočku, bažanta, zajíce jí nedělá žádný problém.

Při dohledávce je vetšinou jako blesk. Nos má výborný. Těžko snáší pohled na pracující „kamarády“ a pokaždé u toho pěkně naříká. Nejradši by hned vystartovala a ukázala jim, jak to zvládá ona sama 😉

Do vody jí nikdo nemusí moc pobízet. Má ráda rybník, kam chodí pravidelně trénovat, ale i domácí bazén, kde se v létě ráda osvěží.
Na zkoušky se připravujeme v okolí Koldína, kde je nádherná příroda, rybníky, i lesy vhodné pro trénink.

Trénovat občas chodíme spolu s Honzou Kopřivou, který je místopředsedou klubu CHOVATELŮ HRUBOSRSTÝCH A MAĎARSKÝCH OHAŘŮ a jeho chovná stanice NDO Z KOLDÍNSKÉHO LESA patří ke špičce v České republice.

Největší díky patří Zuzaně Veselé a její loveckyvycvik.cz. Na jejích výcvikových táborech do nás vrývala nejdříve základy kynologie a později se její výcviky staly pevným základem příprav na zkoušky.

Úspěšně máme za sebou zkoušky vloh, podzimní zkoušky, lesní zkoušky ohařu a speciální zkoušky z vodní práce.

Aktuálně si Avery bere mateřskou dovolenou. Příští rok máme v plánu všestranné zkoušky ohařů.

Zkoušky vloh

II. cena, 3. místo (nos 4)

204 bodů

Podzimní zkoušky

I. cena, 4. místo (nos 4)

279 bodů

Lesní zkoušky ohařů

I. cena, (nos 4, vítěz zkoušek, nejlepší barva)

236 bodů

Speciální zkoušky z vodní práce

I. cena, 2. místo

88 bodů

XXIV. Memoriál prof. Jaroslava Svobody (2017)

III. cena, 414 bodů